Melis Sezen’e babasından 21 yıl sonra mektup! ‘Hayatımın en özel hediyesi’

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) tarafından 21 yıl önce ‘Cumhuriyetimizin 100’üncü Yılına Mektup Kampanyası’ başlatılmıştı. Kampanya kapsamında yazılan yaklaşık 40 bin mektup, Cumhuriyet’in 100’üncü yılında adreslerine teslim edildi. Mektuplardan biri de Melis Sezen’indi.

Melis Sezen’e babasından 21 yıl sonra mektup! ‘Hayatımın en özel hediyesi’
REKLAM ALANI
Yayınlama: 31.10.2023
A+
A-

Kanal D’nin yayınlandığı dönem ilgiyle izlenen, geçtiğimiz sene final yapan dizisi ‘Sadakatsiz’de Derin karakterine hayat veren ünlü oyuncu Melis Sezen, paylaşımlarıyla dikkat çekiyor.

SEVGİLİSİNDEN İLGİNÇ HEDİYE

İş insanı Atilla Bingöl ile aşk yaşayan Melis Sezen geçtiğimiz doğum gününde sevgilisinden ilginç bir hediye almıştı. Bingöl, sevgilisi Sezen’e ABD’de bir hayli meşhur olan tükürük örneği ile kişinin atalarını belirleyen DNA kitini doğum gününde hediye etmişti.Melis Sezen’e babasından 21 yıl sonra mektup! 'Hayatımın en özel hediyesi'

SONUÇLARI BEKLİYOR

Muhabirlerin “Sonuçlar geldi mi?” sorusuna oyuncu gülerek “Hayır” yanıtını vermişti.

Geçtiğimiz günlerde Melis Sezen’e babasının 29 Ekim 2002’de Cumhuriyetin 100. yılı için yazdığı mektup ulaştı. “Bugün hayatımın en özel hediyesini en özel günde aldım” diyen melis Sezen, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Yıl 2023, Cumhuriyetimizin 100. yılı. Atatürk’ün de dediği gibi ‘En büyük bayram, kutlu olsun!’ Bundan 20 yıl önce 29.10.2002 tarihinde babam ben daha 1. sınıfta ilk defa okulumla birlikte Cumhuriyet Bayramı’na katılırken bugün için, 29 Ekim 2023 Cumhuriyet’in 100. yılı için bir mektup yazmış bana ve ailemize. Şimdi, 20 yıl sonra bu mektup geldi. Mektuptan bugüne kadar hiç haberim yoktu. İlk haberi aldığımda inanamadım. ‘Nasıl yani, 20 yıl öncesinden bugünkü bize mektup mu?’ Mektupta benim daha yazmayı yeni öğrendiğim el yazım var… ‘Ali ata bak. Çetin ata bak.’ Bunları yazıp bayrama katılmışım babam da altına bugün okumamız için mektubunu yazmış. Fotoğraflarımız ve o zamanın paraları, bereket paralarımız. Ve babamın tüm ailemize bugün için yazdıkları…

Melis Sezen’e babasından 21 yıl sonra mektup! 'Hayatımın en özel hediyesi'

“Dünyada sevgiden daha önemli daha özel bir şey yok ve bu aldığım en kıymetli, en özel hediye! O yüzden sonsuz teşekkür ederim baba! İyi ki Cumhuriyet çocukları olarak yetiştirdiniz bizi, iyi ki önce sevmeyi, birleştirmeyi, farklılıklarla bütün olmayı, özgür olmayı öğrettiniz. Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını, onun ruhunu öğrettiniz! Şükürler olsun, Cumhuriyetimizin varlığına, milli birlik ve beraberliğimize ve canım Türkiye’me. Görevimiz “Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.”

“Ve PTT bu ne güzel bir düşünce, ne ince bir düşünce, ne sevgi dolu, özümüzü, birliğimizi anlatan bir projedir ki 20 yıl öncesinden bugün, Cumhuriyet’in 100. yılı için mektup yazmak. Eminim bir sürü ev, dünyanın en özel hediyesini almış, dünyanın en özel, tarifsiz duygularını hissetmiştir.”

“Böyle bir projeyi gerçekleştirdiğiniz, 20 yıl boyunca tertemiz bir şekilde o mektupları sakladığınız ve bugün bize en özel armağanı iletip birlik ve beraberliğimizi en güzel şekilde gösterdiğiniz için teşekkür ederiz. Yaşasın Cumhuriyet! İlelebet!”Melis Sezen’e babasından 21 yıl sonra mektup! 'Hayatımın en özel hediyesi'

 

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.