MasterChef Alican hastalığını açıkladı: Doktorlar mesleğimi bırakmamı söylüyor!

MasterChef Allstar’da heyecan kaldığı yerden devam ediyor. Fenomen yarışmanın yeni bölüm fragmanına Alican’ın itirafı damga vurdu. Hastalığı ile ilgili konuşan Alican’ın Odaklanamıyorum, ne yapacağımı karıştırıyorum şaşırıyorum. Bebeklikten beri var sözleri merak uyandırdı.

MasterChef Alican hastalığını açıkladı: Doktorlar mesleğimi bırakmamı söylüyor!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 01.11.2023
A+
A-

MasterChef All Star’da kıran kırana mücadele devam ediyor. Masterchef’in geçtiğimiz bölümlerinde rahatsızlanan Alican Sabunsoy, takım seçmeleri sırasında dinlenmeye çekilmiş ve Herediter anjioödem olduğunu söylemişti.

MasterChef’in yeni bölüm fragmanında Alican, kendi rahatsızlığı hakkında detayları açıkladı.MasterChef Alican hastalığını açıkladı: Doktorlar mesleğimi bırakmamı söylüyor!

“BEBEKLİKTEN BERİ VAR”

Alican, “Odaklanamıyorum, ne yapacağımı karıştırıyorum şaşırıyorum. Bebeklikten beri var. Atak anında vurulabileceğim iğneler vermeye başladılar bana. Ayda 8 tanne iğne veriyorlar. Ben çok fazla doktora gittim. Bana bırakmamı söylüyorlar mesleğimi. Çok stresli ve ataklar sürekli tekrarlıyor. Bir yaştan sonra da bırakamıyorsunuz” dedi.MasterChef Alican hastalığını açıkladı: Doktorlar mesleğimi bırakmamı söylüyor!

Alican’ın yarışma ile ilgili durumu hakkında açıklama yapılmadı.

HEREDİTER ANJİOÖDEM NEDİR?

Herediter anjioödem, ürtiker (kurdeşen) olmaksızın, asimetrik deri altı veya mukoza altı ödem yani şişlik ataklarıyla karakterize kalıtsal bir hastalıktır. Yüzde ve solunum yollarında şişme yanı sıra karın kramplarına neden olur. Özellikle eller, ayaklar baş, boyun, göz kapakları, dudaklar, dil ve genital organlarda görülür ve aynı zamanda sindirim sisteminde de meydana gelebilir.

MasterChef Alican hastalığını açıkladı: Doktorlar mesleğimi bırakmamı söylüyor!

MASTERCHEF ALİCAN KİMDİR?

Alican Sabunsoy, 5 Ocak 1991 tarihinde Adana’da dünyaya geldi. Ardından da Mersin Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü kazanarak eğitimine devam etti. Mutfağa ilgisi, Mersin Üniversitesi’nde tanıştığı bir şef aracılığıyla başlayan Sabunsoy, okulunun ikinci senesinde çalışmaya başladığını belirtiyor. Böylece eğitimini yarıda bırakıp yoluna aşçı olarak devam ettiğini ekliyor. Farklı mutfaklarda farklı deneyimler yaşayan Alican Sabunsoy, son olarak Adana’da şefliğini de yaptığı Uzak Doğu restoranından ayrılarak İstanbul’a yerleşti. 2019 MasterChef yarışmasına katıldı. Yarışmada şampiyon olan Cemre’nin ardından ikinciliği elde etti.Alican Sabunsoy, Zeynep İpek’l birlikte olduğu biliniyor.MasterChef Alican hastalığını açıkladı: Doktorlar mesleğimi bırakmamı söylüyor!

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.