Zeki Demirkubuz ve Nuri Bilge Ceylan arasında sular durulmuyor! ‘Dişini sıkmaya devam et’

Zeki Demirkubuz ve Nuri Bilge Ceylan arasındaki soğukluk yıllardır sinema dünyasının gündeminde. Demirkubuz, katıldığı programda Ceylan için sert sözlerde bulundu. Nuri Bilge Ceylan üç yıl sonra ilk X (Twitter) mesajını Demirkubuz’a cevap vermek üzere attı ve Ne söylerse söylesin cevap vermeyeyim diyordum ama bu üslup karşısında bu artık mümkün değil dedi.

Zeki Demirkubuz ve Nuri Bilge Ceylan arasında sular durulmuyor! ‘Dişini sıkmaya devam et’
REKLAM ALANI
Yayınlama: 28.12.2023
A+
A-

Bir dönem çok yakın arkadaş olan Türk sinemasının iki önemli yönetmeni Nuri Bilge Ceylan ile Zeki Demirkubuz’un uzun yıllardır görüşmediği biliniyor.

Zeki Demirkubuz, önceki gün Nuri Bilge Ceylan ile arasındaki soğukluk hakkında konuştu. Demirkurbuz, 2006 yılında Kader adlı filminin Antalya Film Festivali’nde En İyi Film ödülünü aldığı törende Nuri Bilge Ceylan’ın bayıldığını hatırlatarak şöyle dedi:

“AÇ KALSAM EKMEK PARASI İSTEYECEĞİM BİRİ DEĞİLDİ”

Hiçbir zaman söylendiği gibi çok yakın arkadaş değildik. Aç kalsam ekmek parası isteyeceğim biri değildi. Ama işte Semih Kaplanoğlu gibi ya da başka arkadaşlar gibi görüştüğüm bir arkadaştı. Ama ben midem bulanınca uzaklaştım ama ilişkimiz kopmadı.

Zeki Demirkubuz ve Nuri Bilge Ceylan arasında sular durulmuyor! 'Dişini sıkmaya devam et'

“BU BAYILDI, KALDIRDILAR”

“Aynı akşam bunlar geldi yapımcısı, karısı, kendisi, tören sırasında önümüze oturdular, hiç konuşmadılar benimle” diyen yönetmen şöyle devam etti; “Ebru iki gün önce Kader’i izleyince allak bullak olduğunu söyledi, aramız iyiydi. Neyse geldiler, konuşmuyor. Arkasından seslendim de, bakmadı bile. Neyse vardır bir derdi dedim. İki tane ödül aldı, çıktı acayip küskün falan. Sonra her şeyin üstüne yemin ediyorum bir tane bile Kader’e şey yok… Bizim zaten bir beklentimiz de kalmadı. Tam böyle en iyi film ödülü açıklanmadan önce bu pat bayıldı. Gitti kaldırdılar, hatta ben de yardım etmeye çalıştım.”

“KONUŞMAK İSTEMEDİ”

Zeki Demirkurbuz, sözlerine şöyle devam etti:

Törenden sonra ‘iyi misin’ demek için aradım. Konuşmak istemedi ve o günden itibaren konuşmadı. 2 gün sonra Mis Sokak’ta yüz yüze geldik ‘iyi misin’ dedim. Yüzünü çevirdi. Bir tane tokat atmak istedim…

Zeki Demirkubuz ve Nuri Bilge Ceylan arasında sular durulmuyor! 'Dişini sıkmaya devam et'

“NE SÖYLERSE SÖYLESİN CEVAP VERMEYEYİM DİYORDUM AMA…”

Nuri Bilge Ceylan, Demir kubuz’un ses getiren açıklamaları sonrası üç yıllık X (Twitter) orucunu bozdu ve ilk mesajını Demirkubuz’a yanıt niyetiyle şöyle attı:

Ne söylerse söylesin cevap vermeyeyim diyordum, ama bu üslup karşısında ne yazık ki bu artık mümkün değil. Kendine şimdiden bir YouTube kanalı açarsa iyi eder. Yakında…

Zeki Demirkubuz ve Nuri Bilge Ceylan arasında sular durulmuyor! 'Dişini sıkmaya devam et'

“OTUR OTURDUĞUN YERDE”

Zeki Demirkubuz, Nuri Bilge Ceylan’ın sosyal medya mesajı karşısında X (Twitter) platformundan bir paylaşım yaparak şunları söyledi:

“Toplumun adalet duygusuna, muhalifim diye geçinen bu dangalakların gerçeğe merakına bir gram güvensem ve milletin diline düşmekten çekinmeseydim hesabı daha o zaman kapatır, seni de “milli kahraman” yapardım. Tekrar söylüyorum otur oturduğun yerde ve dişini sıkmaya devam et.”Zeki Demirkubuz ve Nuri Bilge Ceylan arasında sular durulmuyor! 'Dişini sıkmaya devam et'

 

 

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.