Ekonomi için kollar sıvandı! İlk toplantıda tüm gözler Mehmet Şimşek ve Hafize Gaye Erkan’da

Ekonomi Koordinasyon Kurulu, yeni dönemin ilk toplantısı için bugün bir araya geldi. Külliyedeki toplantıda enflasyonla mücadele ele alınırken; Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan toplantının en dikkat çeken isimleri oldu.

Ekonomi için kollar sıvandı! İlk toplantıda tüm gözler Mehmet Şimşek ve Hafize Gaye Erkan’da
REKLAM ALANI
Yayınlama: 15.06.2023
5.643
A+
A-

Ekonomi Koordinasyon Kurulu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantıya ekonomiye ilişkim tüm bakanlıkların ve kurumların başkanları da katıldı.

ŞİMŞEK VE ERKAN DA TOPLANTIDA

Katılanların arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan ile ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri yer aldı. Tüm gözler ise ekonomide dümene geçen Mehmet Şimşek ile Hafize Gaye Erkan’daydı.

ENFLASYONLA MÜCADELE GÖRÜŞÜLECEK

Toplantıda, ekonomide son dönemde yaşanan gelişmeler ile enflasyonla mücadelede atılacak adımların ele alınması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz toplantının ardından açıklama yapacak.

Dolar kuru ne kadar? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satış fiyatları için tıklayın. Altın fiyatları için tıklayın. Gram altın ne kadar? Çeyrek altın ne kadar?

Gözde Nur Bayar Gündem Editörü Haberler.com – Ekonomi Hafize Gaye Erkan Merkez Bankası Mehmet Şimşek Ekonomi Güncel Haberler

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.