Uğur Karakaş Sporda + 1 iz

Uğur Karakaş Spor da + 1 iz

Uğur Karakaş Sporda + 1 iz
REKLAM ALANI
Yayınlama: 05.05.2023
5.680
A+
A-

 

SPOR DA + 1 İZ
Bir okul hayal edelim çocuklarımızın lise hayatı bitiyor lise diplamasını alıyorlar  ama lise diploması’nın yanında birde sertifika veriliyor. Ve bu sertifika cok prestijli saygın ve üst düzey bir meslek hayatına geçişini sağlıyor. 
Evet Kulağa hoş geliyor…
Böyle bir okul mu var! dediğinizi duyabiliyoruz. Evet var.
NAİM SÜLEYMANOĞLU PROJE SPOR LİSESİ
Bu konuyu biraz araştırmak istedik. Bu projenin okul müdürü Uğur KARAKAŞ’a ait olduğunu öğrendik eğitime aşık üretici sosyal alanlarda Çocukların gelişimine kendini adamış bir idealist.
Hem öğrencilerin hem de velilerin takdirini toplamış bir eğitimci Uğur Karakaş .
Okulda yapmış olduğu sistem ve verilen  eğitimle lise sonrası yardımcı antrenör belgesi almaya hak kazanan öğrencilerimizi  hayata hazırlıyor.
Bu okulu ve Projeyi konuşalım birazda;
Çocukların spor dalları ile iç içe oldukları bir okul  burada verilen spor eğitimleri ile zihinsel  engelli çocuklara hayat boyu destek verebilecek onlara koçluk yapabilecek eğitim verebilecek bireyler yetiştiriliyor.
 Burada otizmli ve down sendromlu çocuklarla  birlikte öğrenerek, yaşayarak hem eğitim alarak hemde eğitim vererek işleyen bir projenin paydaşlarını düşününüz. Nasıl Başlamış bu harika proje diye araştırdık. 
Uğur KARAKAŞ hayata geçirmek istediği bu projeyi o Türkiye Down Sendromu Derneği’yle paylaşıyor İl Milli Eğitim Müdürlüğünden gerekli izinler alındıktan sonra 
15 öğrenci  Pendik İTO Özel Öğretim Uygulama Okulu’ndan 
15 öğrenci Sıdıka Doğruöz Özel Eğitim Uygulama Okulundan  belirleniyor her hafta bu okullar Naim Süleymanoğlu Spor Lisesi tarafından ön test-son testlere göre  belirlenen ve  ardından özel eğitim öğretmenlerinin aldığı eğitimler verilen 12. Sınıfta okuyan  30 öğrenci tarafından karşılanıyor.  
Eğitmen adayları; özel öğrencilerle birebir o haftanın teması hangi spor branşı ise güzelce çalışıp eğlenceli vakit geçiriyorlar. Yemelerinden içmelerine kadar bütün zamanlarını onlara koçluk yaparak geçiriyorlar. Çocuklar emeklerinin karşılığını ilerleyen yıllarda alacak muhakkak ve proje katlanarak devam edecektir.

Uğur Karakaş tarafında bu uzun yolda çok emekler verilmiş .Verilen  emekler sonucu pırlanta gibi çocuklar yetiştirilmiş ve Proje kapsamında ilk mezunların  verileceği günün heyecanı var UĞUR KARAKAŞ da.
Bizde araştırmalarımızı yaparken çokça heyecanlandık.
Uğur KARAKAŞ ın bu projesi Türkiye’de bir ilk
zihinsel engelli  Çocuklarımıza,  down sendromlu ve otizimli çocuklarımıza büyük bir fayda sağlayacağını duymak bizleri Çok mutlu etti.
Sayın Uğur KARAKAŞ ve projenin bütün ortaklarına teşekkür ediyoruz
BAŞARI TESADÜF DEĞİL EMEK VE ÇABA İSTER EMEĞİNİZE SAĞLIK…

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.