Mustafa Keser: Sanatçı olarak İbrahim Tatlıses’ten 300-500 kat büyüğüm!

İbrahim Tatlıses’in Onu sahneye çıkaran kim? İlk kez Kanal 6’daki ‘İbo Show’a çıkardım, oradan aldı yürüdü sözlerine Mustafa Keser’den cevap geldi. Meslektaşını yalan söylemekle suçlayan sanatçı, Bunu 30 senedir yapıyor! diyerek tepkisini dile getirdi.

Mustafa Keser: Sanatçı olarak İbrahim Tatlıses’ten 300-500 kat büyüğüm!
REKLAM ALANI
A+
A-

‘Benzemez Kimse Bize’ programını sunduğu Bülent Ersoy’la 2021 yılında birbirine giren Mustafa Keser, geçtiğimiz hafta merhum sanatçı Müslüm Gürses, Orhan Gencebay ve Fatih Kısaparmak’ı hedef almıştı. Akşam gazetesine röportaj veren Keser, çarpıcı açıklamaları ile yeni tartışmaların fitilini ateşlemişti.

“MÜSLÜM GÜRSES’İ HAYATIMDA DİNLEMEDİM”

Fatih Kısaparmak, kendi kendine ‘Türkü Baba’ lakabı taktı. Türkü babalık ona kalana kadar önünde bin tane adam var. O türkü baba olacak en son adam hatta baba bile olamaz. Orhan Gencebay iyi bir müzisyendir ama iyi bir ses sanatçısı değildir. Yüzüne konuşabileceğim laflar bunlar, ben arkadan konuşmam. Müslüm Gürses Türkiye’nin en lezzetli seslerinden biridir ama hayatımda dinlemedim çünkü kötü okuyor.

Mustafa Keser: Sanatçı olarak İbrahim Tatlıses'ten 300-500 kat büyüğüm!

“BANA KONUŞAMAZ, ÖNLEMİMİ ALDIM”

İbrahim Tatlıses, bu sözler üzerine ‘Aramızda Kalmasın’ programına bağlanmış, canlı yayında meslektaşına cevap vermişti.

Mustafa Keser’e sorun, onu sahneye çıkaran kim? İlk kez Kanal 6’daki ‘İbo Şov’a çıkardım, oradan aldı yürüdü. Hadi bu soruyu ona sorun. Zamanında bana da konuşur gibi oldu ama önlemimi aldım, konuşamaz. Nankör insanı sevmiyorum. Çok iyi bir müzisyendir, onu inkar edemem. Ancak tüm bu sanatçılar için söylediklerini hadsizlik olarak değerlendiriyorum. Gündemde kalmak istediği için bunları yapıyor. Haddini bilmeli. Hayatım boyunca nankör olmadım. Kör ol ama nankör olma. Nankörleri hayatım boyunca sevmedim.

Mustafa Keser: Sanatçı olarak İbrahim Tatlıses'ten 300-500 kat büyüğüm!

“BU YALANA BİR SON VERMEMİZ LAZIM”

Mustafa Keser, Tatlıses’in açıklamasına kayıtsız kalmadı. ‘Söylemezsem Olmaz’ programına konuk olan 79 yaşındaki sanatçı, “Bunu 30 senedir yapıyor, bu yalana bir son vermemiz lazım. 1978’de plak yaptım o arada Müzeyyen (Senar) Abla bana ‘Seni gazinoya çıkarsam gelir misin?’ dedi. Pembe Köşk Gazinosu’na solist oldum. İlk profesyonel deneyimim burada başladı. Müzeyyen Abla beni lanse etti. 87 yılında da beni parlatan ‘‘Yeşil Yeşil’ adında bir kaset yaptım, Türkiye çapında tanındım. 95 yılındaki ‘Alo’ programımla da şöhrete eriştim” dedi.

Mustafa Keser: Sanatçı olarak İbrahim Tatlıses'ten 300-500 kat büyüğüm!

“YANINA “DOKTOR ALMIŞ, EVİME KADAR GELDİ”

Mustafa Keser, İbrahim Tatlıses’in şovuna ilk kez 1993 yılında konuk olduğunu belirtti.

İki ya da üçüncü programına Seda Sayan’la birlikte bizi konuk ettiler. Herkesi ben çıkardım, ben çıkardım. Bunun psikolojide adı vardır. Bu yalanı söyleye söyleye kendi de inanmaya başladı. Hatta birkaç programına katıldım. Her programda söyleyince asabım bozuldu. Bir programa davet etti, ‘Hastayım’ diyerek gitmedim. Doktor almış yanına, çiçekler falan eve kadar geldi. Sonra hanım, ‘Boş ver buraya kadar gelmiş’ dedi, programa katıldım ama yine aynı şeyi yaptı.

Mustafa Keser: Sanatçı olarak İbrahim Tatlıses'ten 300-500 kat büyüğüm!

“KARŞISINDA ÇOLUK ÇOCUK YOK”

Usta müzisyen, “İbrahim Tatlıses, bir ahlak temsilcisi olarak televizyonlardan 30 yıldır millete ders verir. Kendi yaşantısına bakarsanız bilmiyorum bir bağdaşma var mı? Saygıdan bahseden arkadaş karşısında çoluk çocuk olmadığının farkında değil. Ben ondan 3-5 yaş büyüğüm ama sanatçı olarak 300-500 kat büyüğüm” açıklamasını yaptı.

Mustafa Keser: Sanatçı olarak İbrahim Tatlıses'ten 300-500 kat büyüğüm!

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.