Tarık Tarcan: O paranın çalınması hayatta kalmamı sağladı!

80’li ve 90’lı yıllara damga vuran manken, sunucu ve oyuncu Tarık Tarcan, çocukluğundan ve şöhretin zirvesine çıktığı günlerden bahsetti. Yıllar önce İstanbul’u terk edip Muğla’da yaşamaya başlayan ünlü isim, mankenlik yaptığı dönemde yaşadığı ve hayatının kırılma noktalarından olan bir olayı da anlattı.

Tarık Tarcan: O paranın çalınması hayatta kalmamı sağladı!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 06.04.2024
A+
A-

Tarık Tarcan, Yeşilçam’ın usta isimlerinden Hülya Koçyiğit’in sunumuyla TRT 2’de yayınlanan ‘Film Gibi Hayatlar’ programına konuk oldu.

“ESKİDEN PAYLAŞIM VARDI”

Çocukluğunun çok güzel geçtiğini belirten Tarcan, “Ailem Kayı boyundandır. Dedem bana ‘Sen büyük dedeme benziyorsun’ derdi. Ailenin ve ilkokul öğretmeninin çok önemli olduğunu düşünüyorum çünkü bütün çocukluğu etkiliyor. Annem beni bir yere giderken komşuya bırakırdı. Eskiden paylaşım vardı, yeşil vardı. Şimdi her yer bina. Çocukken ‘İleride spor bakanı olacağım’ derdim, oyuncu oldum” şeklinde konuştu.

Tarık Tarcan: O paranın çalınması hayatta kalmamı sağladı!

“SÜRÜNEREK UYANDIM! MEĞER ÖLÜYORMUŞUM”

Tarık Tarcan, mankenlik yaptığı dönemlerde başına gelen dikkat çekici bir olayı anlattı.

Yerli ve yabancı markalarla çalıştım. Fransa’da 8 ay kaldım, İspanya’da çalıştım, Japonya’da kaldım. Piramitlerde katalog çekimi yaptım. Fotoğraf makinesi markası için her ülkeden yüz istediler. Orada ben rol aldım mesela. Oradan aldığım parayı eve koymuştum. Sonra Moda’da yemeğe gittim. O gün eve hırsız girmiş, parayı da almış. Sonra tabii hırsız bir daha girerse diye ben uyumadım, evden çıt sesi duysam uyanıyordum. Bir gün evde sürünerek uyandım. Uyanmak istiyordum ama uyanamıyordum, meğer kömürden ölüyormuşum. O günden beri hiçbir şeyi zorlamıyorum. O paranın çalınması benim gece uyumamamı ve hayatta kalmamı sağladı.

Tarık Tarcan: O paranın çalınması hayatta kalmamı sağladı!

“İSTANBUL’U İYİ Kİ TERK ETMİŞİM”

Sporculuktan gelen biri olarak şöhretin kabullenemediği bir şey olduğunu dile getiren 66 yaşındaki eski manken ve sunucu, “Sporcu disipliniyle yaşayan biriyim, sigara içmem. Sporcu olmak beni bu konuda etkiledi; spora gideyim, arabaya atlayıp gezeyim, çadır kurayım. Çevrende birçok kadın oluyor ama kadın sana mı geliyor, şöhrete mi geliyor bilemiyorsun. Çok şöhretli olmanın yalnızlaştırdığını gördüm. Doğal kalmak istedim. Çok okuyan bir insanım; daha çok bilim, teknik ve dünyayı anlamak üzerine okuyorum. Mesela yaşadığımız gezegen nereye gidiyor; bunlar beni ilgilendiriyor. İstanbul’u iyi ki terk etmişim, şimdi daha kötü. Ne zaman biteceğini bilmediğimiz bir ömür var” ifadelerini kullandı.

Tarık Tarcan: O paranın çalınması hayatta kalmamı sağladı!

“SİNEMAYI BIRAKMADIM”

“Çevresi olan doğru bir menajere sahip olmak çok önemli” diyen Tarcan “Her yaşın oyuncuya ihtiyacı var diyen Tarcan, “Oyunculuğu erken bıraktım dediğim zamanlar da oldu. Bu dönemde bir oyuncunun menajerinin olması çok önemli. Keşke o zaman da olsaydı. Sinemayı bırakmış değilim. Televizyon programı yaptım, yine yapmak isterim ama televizyonda program yok, diziler var” açıklamasını yaptı.

Tarık Tarcan: O paranın çalınması hayatta kalmamı sağladı!

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.