Tuğba Yurt, Radyo D’ye konuk oldu

Yeni şarkısı ‘Dünya Hevesi’ ile müzik listelerinde yükselişe geçen Tuğba Yurt, Radyo D’de Fatih Uslu’nun sorularını yanıtladı.

Tuğba Yurt, Radyo D’ye konuk oldu
REKLAM ALANI
A+
A-

Senden yeni bir şarkı geldi bu sene biz de çok mutlu olduk. Dünya Hevesi yepyeni bir parça. 2024’e yepyeni bir giriş yaptın, geçtiğimiz yıl ‘Sonsuza Dek’ yayınlanmıştı.
Tuğba Yurt: Son olarak o çıkmıştı, evet Dünya hevesi 15 Mart’ta yayınlandı.

2013 yılında aslında ilk albümünü ‘Aşk’a Emaneti’ yayınlamıştın bir EP’ydi. Sonrasında pek çok başarılı single yayınladın zaten. Yıllar boyunca baktığımızda 10 yıldan fazla zaman geçmiş EP’den bu yana… Bu on yılı nasıl özetleyebilirsin?
Zaten hep istediğim bir şeydi şarkı söylemek ve sesimi daha fazla kitlelere duyurmak bu on yılda kat ve kat büyüyerek gitmek, benim için çok büyük bir keyif, çok büyük bir mutluluk o yüzden gidişattan gayet mutluyum. Yeni şarkılar çıkarmak ve onları dinleyicilerimle buluşturmak benim için her zaman çok kıymetli olacak.

2024’e geldiğimizde yepyeni bir şarkı var az önce bahsettik: Dünya Hevesi. Biraz bundan ve şarkının klibinden bahsedelim.
Naif bir kadını anlatıyor. Zaten sözleri de çok derin olduğu için şarkının, çok büyük görsellerden ziyade şarkının sözlerine ve müziğine odaklanmasını istedik insanların.

Tuğba Yurt, Radyo D'ye konuk oldu

Dünya Hevesi şarkısının bir mesajı var mı?
Şarkının her sözünde bir mesaj var diye düşünüyorum. Dünya Hevesi de zaten şarkının ismi olarak, hepimiz hayatımızın bir döneminde o heveslere kapılıp yaşıyoruz. Kendi içsel huzurumuzu ve dünyamızı fark etmeden. Burada birazcık daha bir aşk hikayesi anlatılıyor, aslında bir kişinin, bir ilişkinin bitişini çok güzel anlatıyor.

Hayranlarınla yaşadığın dokunaklı bir an hatırlıyor musun?
Sahnede şarkılarımı söylerken, onların da buna eşlik ediyor olması göz göze onlarla o şarkıları söylemek sanırım tarif edilemez en güzel mutluluk bu benim için.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.